ماسکهای گیاهی مربوط به پوست
ماسک برای سفیدی و لطافت پوست شانه و بازو
متداول ترین ماسک در این اعضا، مخلوطی از تخم مرغ، گلاب و زاج سفید است. به این ترتیب که چهار عدد تخم مرغ را در گلاب می جوشانید و مقدار کمی زاج سفید به آن می افزایید و به مدت نیم ساعت یا بیشتر روی پوست شانه و بازو می گذارید و سپس با آب نیم گرم می شویید.

برای این کار حتی می توان از ماسک ها یا از لوسیون های خاص پوست صورت نیز استفاده کرد.
ماسک برای نرمی و لطافت پوست آرنج و سرزانو
بهترین و موثرترین لوسیون برای درمان پوست خشن و زبر این قسمت از اعضای بدن ، استفاده از لوسیون زیر می باشد که قابل نگهداری در یخچال نیز می باشد: شیر نصف پیمانه ، گلیسیرین یک قسمت ، بی کربنات سدیم یک قسمت ، بوراکس یک قسمت
شیر را گرم کرده و سپس گلیسیرین و بی کربنات سدیم و بوراکس را به آرامی به آن اضافه نمایید. از این لوسیون برای مالیدن به محل مورد نظر استفاده نمایید. استفاده از سرکه سیب نیز برای پوست های خشن این قسمت از بدن مفید می باشد. برای این کار باید از 1 قسمت سرکه با 8 قسمت آب استفاده نمایید و بر روی پوست مورد نظر مالیده تا روشن و نرم شود. استفاده از شیره بادام با شیر و یا روغن بادام با عسل، نیز در لطافت پوست های خشن بسیار موثر می باشد. راه بسیار مفید و آسان تر برای لطیف نمودن و روشن کردن پوست تیره و زبر آرنج و سرزانو استفاده از آب لیموترش می باشد که استفاده مرتب از آن اعجاز می نماید.

نکات آرایشی مهم در رابطه با مو

استفاده زیاد از رنگ باعث خشکی، شکنندگی و ریزش موی سر می‌شود
استفاده زیاد از رنگ مو باعث خشکی، شکنندگی و ریزش موی سر در زنان می‌شود. وضعیت طبیعی مو بااستفاده از رنگ مو دچار تغییر می‌شود به طوری که استفاده زیاد از رنگ مو موجب خشکیو شکنندگی مو می‌شود؛ همچنین ریزش منطقه‌ای موی سر با استفاده زیاد از رنگ مو اتفاقمی‌افتد.
محصولات فر و صاف‌کننده نیز باعث تغییر وضعیت موی سر می‌شوند و استفادهاز بی‌گودی‌های مخصوص فر مو و سشوار می‌تواند موجب خشکی و شکنندگی مو شود.
همچنین،صاف کردن موها و مصرف انواع روغن‌ها باعث ریزش منطقه‌ای موی سر می‌شوند؛ رنگ مویطبیعی از سفید تا سیاه متغییر است که با بالا رفتن سن رنگ مو به تدریج خاکستریمی‌شود، این روند تقریبا از دهه سوم زندگی به بعد که ملانین شروع به از بین رفتنمی‌کند شروع می‌شود. اما بروز این تغییر رنگ در افراد جوان نیز ممکن است به دلیلصفات ارثی و خانوادگی بوجود آید.

/ 3 نظر / 11 بازدید

تهاجم افراط گرایان مذهبی به اساتید معنوی جهان: دالایی لاما، پائولو کوئیلو، ایلیا رام الله، اشو راجنیش وب لاگ آمین می ماند: http://aminmimanad.mihanblog.com

سعيد

بلوتوث هوشمند ماشين جوپيتر جک – Jupiter Jack مکالمه راحت ، آرام ، بي خطر و آسان در حين رانندگي با دستگاه جوپيتر جک… هم رانندگي کنيد، هم با موبايل صحبت کنيد و هم به موزيک گوش کنيد. http://ow.ly/8ky84

felfel

ایمیلتو بده برات جزوه شیمی رو بفرستم